ASUS PORTATĪVO DATORU REMONTS

Kompāniju ASUS 1989. gadā Taivānā nodibināja uzņēmuma ACER bijušie speciālisti. Zīmola ASUS nosaukums (saīsinājums no ASUSTeK Computer Inc.) nāk no vārda Pegasus (pēgass ir dzīvības un veiksmes simbols). Uzņēmums ASUS izgatavo vislabāk pirktās un godalgas guvušās mātesplates, kā arī ir viens no trīs klēpjdatoru ražotāju līderiem.

Pirmie produkti, kas uzņēmumam atnesa kvalitatīvu produktu ražotāja reputāciju, bija mātesplates. Un līdz pat šai šai dienai, tie ir pieprasīti visā pasaulē. 2000. gadā uzņēmums ienāca klēpjdatoru tirgū un guva ievērojams panākums. Šodien ASUS ir vieni no pasaulē vadošo datoru, serveru, klēpjdatoru, monitoru, mātesplašu, videokaršu, tīkla aprīkojuma, PDA un komunikatoru ražotājiem.

ASUS mērķis – kļūt par jaunā digitālā laikmeta vadošo uzņēmumu pasaulē!

BET! Jāpiezīmē, ka ASUS, lai cik kvalitatīvs, uzticams tas būtu, bet arī savos ražojumos izmanto citu ražotāju komponentus, tādu kā nVIDIA, AMD u.c., kuru dēļ bieži vien viņu dators kļūst nestabils, vai arī vispār nestrādājošs, un rada klientam sliktu iespaidu par uzņēmumu.

Pasaules statistika (no servisa centriem, kuri specializējas uz ASUS klēpjdatoru remontu) ļauj identificēt visbiežākās problēmas, ar kurām saskaras to īpašnieki. Visbiežākā problēma ir bojāts videočips, kurš nodrošina attēla izvadi uz matricu, un ārējo ierīču, jo īpaši monitoru bojājumi. Bieži vien šādi bojājumi izpaužas kā:

 • Dažādu artefaktu parādīšanās uz ekrāna vai baltas svītras;
 • Ieslēdzot klēpjdatoru nenotiek sāknēšana;
 • Ieslēdzot klēpjdatoru sāknēšana notiek, bet uz monitora attēla nav;
 • Ieslēdzas apgaismojums, ekrāns kļūst balsts, bet uz monitora nav attēla;
 • Uz monitora ir attēls, bet ne uz matricas;
 • Strādājot ar lieliem grafiskiem rīkiem (3D Studio Max, Maya, AutoCAD u.c.) klēpjdators ik pa brīdim “uzkaras”;
 • Netiek ielādēts videodraiveris, vai arī nestrādā korekti.

Visbiežākais videočipa bojājumu iemesls ir pārkaršana. Vairumā gadījumu pārkaršanu izraisa gaisa dzesēšanas sistēmas aizsērēšana. Par sekundāru pārkaršanas iemeslu var kļūt tādu programmu palaišana, kuras nav savietojamas ar sistēmas prasībām, vai arī vairāku resursu patērēju programmu palaišana. Pie tādām programmām var attiecināt spēles, grafiskos redaktorus, video redaktorus, 3D grafikas redaktorus.

Dienvidu un ziemeļu tilti

Tāpat vēl viena no biežākajām problēmām ar ASUS klēpjdatoriem ir nepareiza “dienvidu tilta” un “ziemeļu tilta” mikroshēmu darbība. Galvenās “ziemeļu tilta” problēmas izpaužas kā:

 • Pie barošanas ieslēgšanas nenotiek sāknēšana;
 • Strādājot, vai uzreiz pēc ieslēgšanas, klēpjdators izdot skaņas signālu “atmiņas kļūda”;
 • Spontāna barošanas ieslēgšanās un izslēgšanās, vai periodiska nepamatota restartēšanās.

“Dienvidu tilta” kļūda par parasti liek par sevi manīt šādi:

 • Nav iespējas pieslēgties caur USB;
 • Nestrādā tastatūra vai skārienpaliknis;
 • Nekorekta diskdziņa vai tīkla kartes darbība, kuri var izzust un atkal parādīties. Tas pats attiecas uz savienotājiem, portiem un citām perifērijas ierīcēm..

Abi tilti tiek bojāti vai iziet no ierindas dažādu iemeslu dēļ, tomēr par galvenajām uzskatāma: vibrācija, kura rodas mikroshēmām atdaloties no mātesplates; no statiskās elektrības īssavienojuma, tostarp nekvalificēta ASUS klēpjdatoru remonta dēļ, tīkla sprieguma lēcienu rezultātā, kā arī komplektācijā esošu “vāju” barošanas bloku dēļ.

Lietotāji bieži vien griežas pie servisa centriem, jo tiem radusies dzesēšanas sistēmas problēma, BET bieži atliek došanos uz servisu, kas rada iepriekšminētos traucējumus.

XL Service – ir meistars tieši šādās problēmās, un ar lielāko prieku jums palīdzēs!

KONTAKTI

Rīga, Tallinas 94,  pagalmā
Tel: +371 28399000
E-pasts: info@xlservice.lv

Ofisa darba laiks:
P-Pk: 10:00 – 19:00
S: 10:00 – 16:00 (iepriekš zvanīt)

NAVIGĀCIJA

REMONTS UN DIAGNOSTIKA

NAVIGĀCIJA

REMONTS UN DIAGNOSTIKA